Oferta edukacyjna Muzeum Diecezjalne w Opolu


Serdecznie zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej. Oferta edukacyjna jest skierowana wyłącznie do grup zorganizowanych i obejmuje wybrane zagadnienia z zakresu sztuki, kultury i konserwacji zabytków. Celem lekcji muzealnych jest pogłębienie tematów i przedstawienie ich dzieciom, młodzieży oraz dorosłym w przystępnej formie, aby każdy mógł coś dla siebie zapamiętać. Oferujemy miłą obsługę z merytorycznym przygotowaniem i ciekawym przedstawieniem tematu.

  1. Zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego z przewodnikiem: poznajemy najciekawsze muzealne obiekty, wiele z nich kryje swoje tajemnice. Warto zapoznać się z prezentowanymi obiektami świadkami bogatego dziedzictwa kulturowego na Śląsku. (czas zajęć od 45 minut do 60 minut)
  2. Wyposażenie wnętrza średniowiecznego kościoła. Historia ołtarzy szafowych oraz tryptyków. Przedstawienia rzeźb: Piękne Madonny, Madonna na Lwie, Pieta oraz święci orędownicy. Większość dzieł z okresu gotyku jest anonimowa, niemniej jednak znane są nazwiska artystów: Wit Stwosz, Parler, Tilman Riemenschneider czy Martin Schongauer. Warsztaty tych twórców reprezentowane przez swoje dzieła są w naszym muzeum. (czas zajęć 45 minut)
  3. Prezentacja śląskich warsztatów złotniczych (Nysa, Wrocław, Racibórz) oraz europejskich (Augsburg) Uczestnicząc w nabożeństwach widzimy naczynia i sprzęty liturgiczne, a jednak często nie znamy ich wymowy teologicznej czy też konkretnego zastosowania. Lekcja ta ma pomóc w zrozumieniu czym są i do czego służą wybrane liturgiczne sprzęty, w jakich okolicznościach ich się używa i jaka jest historia ich używania. (czas zajęć 45 minut)

Zgłoszenia proszę kierować na adres

e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joomla templates by a4joomla